Домашнє завдання 6

Багатокомпонентні складнопідрядні речення

 

Дібрано тренувальні вправи, орієнтовані на характеристику багатокомпонентних складнопідрядних речень.

 

Навчально-методичний посібник «Сучасна українська літературна мова. Практичний синтаксис складного речення» (Сімферополь, 2012)

1) С. 20, вправа 26.

26. Допишіть до поданих речень підрядні, які відповідали б на поставлені в дужках запитання. Виділіть граматичні основи, накресліть схеми, визначте вид підрядності і тип підрядних, поясніть пунктуацію. Одне речення (на вибір) розберіть за повною схемою.

У кінці села (якого?) ... простягся сад (який?) ... . 2. Може, степові трави шепочуть про те (про що?) ... (про що?) ... (про що?) ... . 3. Деякі вчені висловлюють думку (про що?) ... (чому?) ... . 4. …не той (хто саме?) ... а той (хто саме?) ...(хто саме?) … . 5. (за якої умови?) ... то можна було б подумати (що?) ...(навіщо?) … .

 

2) С. 20, вправа 28 (речення 1, 4, 7).

28. Виділіть граматичні основи, накресліть схеми, визначте вид підрядності і тип підрядних, поясніть пунктуацію. Одне речення (на вибір) розберіть за повною схемою.

1. Коли ми повернулися до Лебединського лісу, я зібрав козаків, прочитав уголос цей папір і передав його шеренгою, щоб кожен міг роздивитися на власні очі. 4. Ярко пообіцяв, що коли вони поберуться й стануть на ноги, то відкупить у дядька Трохима цього млина. 7. Ганнуся до болю в очах вглядалася в темряву, вслухалася в ніч, поки зрозуміла, що Веремія не буде.

 

Напишіть, будь ласка, у коментарі про виконання домашнього завдання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *